با میلیون ها دنبال کننده و مخاطبی که اینستاگرام دارد، دیگر کمتر کسی است که اکانت اینستاگرام نداشته باشد و نتواند از ان استفاده کند. با فعالیت های زیاد اینستاگرام در حوزه کسب و کار دیگر بیشتر بیزنس ها به صورت آنلاین و در اینستاگرام فعالیت دارند. حتما تا به حال به بسیاری از پیج هایی که پایه و اساس سنتی دارند خرید فالوور اینستاگرام اما به شیوه آنلاین در اینستاگرام فعالیت دارند مواجه شده اید. به عنوان مثال مغازه های برند که به صورت سنتی فعالیت دارند؛ اما یک پیج اینستاگرام ایجاد کرده و به صورت آنلاین نیز به تمام نقاط دنیا محصولاتشان را ارائه می دهند.

این افراد برای مدیریت یک شبکه اجتماعی و آنلاین بی تجربه هستند و ممکن است نتوانند به صورت صحیح با مخاطبان خود تعامل برقرار کنند. بنابراین برای مدیریت بخش آنلاین کسب و کار خود به یک ادمین اینستاگرامی احتیاج دارند. بسیاری از افراد امروزه به عنوان ادمین فعالیت می کنند؛ اما تنها برخی از آن ها به زیر و بم مدیریت شبکه های اجتماعی واقف هستند. اگر شما هم یک ادمین در شبکه های اجتماعی هستید، باید بتوانید مدیریت صحیح داشته باشد. با ما همراه باشید تا با یک سری از نکات اساسی در زمینه مدیریت شبکه های اجتماعی دست آشنا شوید.

نکته اول: لطفا فالوور فیک خریداری نکنید!

برای ارتقای کسب و کار به فالوور احتیاج دارید! این حرف کاملا درست است؛ اما به چه قیمتی؟ فالووری که باید در پیج شما باشد،می بایست فعال باشد، پست های شما را ببیند و لایک و کامنت کند. اگر فالوور فیک خریداری کنید، صرف عدد بالای پیج خود را بالا برده اید. در این حالت هیچ گونه کمکی به بازخورد پیج خود نکرده اید. همچنین در کنار این کار نادرست پول خود را نیز هدر داده اید! بنابراین اولین قانون برای یک ادمین ماهر بودن، فالوور فیک ممنوع است!

نکته دوم: از insight اینستاگرام استفاده کنید!

بسیاری از ادمین ها به کارهای خود محورانه روی می آورند. به عنوان مثال خودسرانه نسبت به گذاشتن پست ها و همچنین تعامل با فالوورها اقدام می کنند و نتیجه این گونه اقدام هرگز ماهرانه و رضایت بخش نخواهد بود. برای اینکه بتوانید ادمین ماهری باشید بهتر است از insight اینستاگرام استفاده کنید. با استفاده از این امکان در اینستاگرام می توانید مخاطبان خود، رده سنی آن ها و همچنین مدت زمانی که آنلاین هستند را بررسی کنید. درست است که این اطلاعات خود به خود عامل موفقیت پیج شما نخواهند بود؛ اما می توانند به شما کمک کنند تا اقدامات صحیح را از نادرست تشخیص دهید.

 

نکته سوم: خودتبلیغی بیش از اندازه ممنوع!

بسیاری از ادمین های اینستاگرام برای جلوگیری از هدر دادن هزینه ها به امر خودتبلیغی روی می آورند. به عبارت دیگر خدمات و محصولات خود را در پیج خود تبلیغ می کنند. شاید تصور کنند که با این کار هزینه ای کمتری صرف شده و در نتیجه به نفع کسب و کار خود قدم برداشته اند؛ اما این گونه نیست. منظورمان از خودتبلیغی این است که شما محصولات مورد نظر و عکس و یا لوگوی بیزنس خود را آپلود می کنید و به تولید محتوای درست نمی پردازید. این گونه پست ها خسته کننده بوده و پس از مدتی مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

نکته چهارم: دقت کردن به کپشن و انتخاب هشتگ صحیح

برخی از ادمین ها تصور می کنند، همین که پست بگذارند یا عکس آپلود کنند، کافی است. اما این تصور کاملا غلط است. یک ادمین باید به نوع کپشنی که می نویسد خرید فالوور ارزان و یا حتی نوع هشتگی که انتخاب می کند، توجه کند. به عنوان مثال استفاده از هشتگ های کلی یا خیلی نامربوط باعث می شود پست های شما برای مخاطبان غلط در اکسپلور به نمایش در آید.

نتیجه گیری

موارد ذکر شده صرفا تعداد محدودی از نکاتی است که یک ادمین باید به آن ها توجه کند. همچنین با در نظر گرفتن عملکرد رقبا در سایر پیج های با حوزه کاری مشابه می توانید به چم و خم کار دست پیدا کنید. ب این امر دیده بانی رقیبان گفته می شود. شما می توانید با در نظر گرفتن نحوه عملکرد شایر رقبا نسبت به مدیریت صفحه اینستاگرام خود اقدام کنید. همچنین می توانید برای آگاهی از نکات بیشتر به مقاله مجموعه نکاتی که یک ادمین اینستاگرام باید به رعایت ان ها بپردازد! (پارت دوم) مراجعه نمایید.

 

By admin